Antrus metus iš eilės Lietuvos Olimpinės akademijos (LOA) rengiama keturių dienų stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“ sukvietė sportu ir olimpinėmis vertybėmis besidomintį aktyvų jaunimą iš 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Viena jų ir Vilniaus kolegija (VK)!

Š. m. balandžio 5-8 dienomis LOA jaunimo stovyklos koordinatorės – LOA direktorato darbuotojos Enriketa Prunskienė ir Ramūnė Motiejūnaitė – suteikė dalyviams, tarp kurių buvo ir KKSC trenerė, PDF lektorė Vilija Gerasimovičienė, progą susipažinti ir išbandyti biatlono, sportinės gimnastikos, fechtavimo, kalnų slidinėjimo, aklųjų stalo teniso, orientacinio bei bokso sporto šakas.

Įsimintina tai, kad biatlono šaudykloje Nemenčinėje (Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla) pasitiko Lietuvos rinktinės narys Rokas Suslavičius ir Sporto mokyklos direktorius, biatlono veteranas Marijan Kačanovski. Dalyviai įvertino savo rankų taiklumą, o surengtose „biatlono varžybose“ išbandė ir komandines jėgas. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre stovyklos dalyviai žaidė aklųjų stalo tenisą, instruktuojami trenerio Vyganto Mockūno. Su sportinės gimnastikos specifika ir taisyklėmis supažindino Vilniaus miesto sporto centro treneriai Jevgenijus Izmodenovas, Inga Levanienė ir Laura Švilpaitė (Londono OŽ dalyvė). Įvairius pratimus demonstravo ne tik jaunieji VMSC gimnastai, bet ir olimpietis Robertas Tvorogalas. Apie fechtavimąsi kalbėjo Pekino OŽ šiuolaikinės penkiakovės vicečempionas Edvinas Krungolcas. Visi turėjo galimybę paliesti špagą, šalmą, Edvino fechtavimosi aprangą bei išmokti šio sporto pradžiamokslio elementų. „Slidinėjimo akademijos“ instruktoriai, tarp kurių ir EIF studentas Mantas Malakauskas mokė kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sporto pradmenų ant naujausių sukamųjų treniruoklių. Rytais mankštas energingai vedė bokso treneris Aleksandras Baranovas, pakvietęs ir į „City Boxing“ klubą.

Sporto užsiėmimus papildė įkvepiančių lektorių pasakojimai apie olimpinių žaidynių istoriją, organizavimą (Peloponeso doktorantė Ramūnė Motiejūnaitė), neįgaliųjų sportą ir jame kylančius iššūkius (Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius), dopingo vartojimo problemas (Lietuvos antidopingo agentūros švietimo ir informacijos vadybininkė Rima Valentienė). Stovyklos vakarais vyko filmų olimpine, antidopingo tematika peržiūra ir diskusijos. Stovyklos dalyviai domėjosi Lietuvos olimpinės akademijos vykdomomis programomis, Tarptautinės olimpinės akademijos organizuojamomis sesijomis bei mokymais.

Nuoširdžiai dėkojame LOA jaunimo stovyklos organizatorėms Enriketai Prunskienei ir Ramūnei Motiejūnaitei už turiningą programą ir jaunimo motyvavimą vadovautis olimpinėmis vertybėmis ir savo gyvenime!

Renginio nuotraukų albumas ČIA

KKSC trenerė, VK PDF lektorė Vilija Gerasimovičienė