Vienas svarbiausių olimpizmo principų: jaunosios kartos ugdymas geraisiais pavyzdžiais. Pjeras de Kubertenas teigė, kad ateitis priklauso ne didžiausioms tautoms, bet turinčioms geriausias ugdymo sistemas!

Š. m. kovo 22 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko Olimpinio švietimo forumas „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“, kuriame dalyvius sveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LR ŠMM kancleris Tomas Daukantas ir LPOK prezidentas Mindaugas Bilius. Forume pranešimą „Integruotas jaunosios kartos olimpinis švietimas“ pristatė VK Pedagogikos fakulteto lektorė, KKSC trenerė Vilija Gerasimovičienė. Tarp svečių buvo ir septyni pranešėjai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Etiopijos ir Lietuvos, kurie dalinosi patirtimi, skatinančia atsikratyti stereotipų ir į skirtumus pažvelgti kaip į vienijančią galimybę pasitelkus sportą. Rengtos diskusijos su sportininkais, ekspertais, treneriais apie sporto ir fizinio aktyvumo koncepciją įvairovei skatinti, sportą, kaip priemonę įveikti skirtumus ir universalų būdą ugdyti jaunąją kartą. Kauno kolegijos Sporto vadybos katedros vedėjas, Lietuvos integruoto sporto asociacijos prezidentas dr. Andrius Brusokas pranešime „Ar egzistuoja sportas visiems?“ pateikė praktinius pavyzdžius, kaip integruotas futbolas ir krepšinis įtraukia žmones su negalia, apjungdamas jaunus ir vyresnius, skirtingų fizinių galimybių, rasių ir lyčių žmones.

Fizinio aktyvumo sampratos ribas būtina plėsti taip, kad jis būtų orientuotas į visapusiškos asmenybės ugdymą. Įskiepijus jaunimo širdyse naudingus individui ir visuomenei įpročius puoselėti sveiką gyvenseną, pagrįstą judėjimo džiaugsmu, socialine atsakomybe ir universaliais olimpiniais principais: tobulėjimu, draugyste, pagarba pavyktų išugdyti gebėjimus ir nuostatas, kaip pilnaverčio ir kūrybingo gyvenimo garantą.

Renginio nuotraukų albumas:

https://www.facebook.com/pg/olimpiniskomitetas/photos/?tab=album&album_id=1351028915000134 (Nuotraukos fotografo Vytauto Dranginio)

Platesnė informacija:

http://www.ltok.lt/naujienos-ir-media/aktualijos/show/olimpinio-svietimo-forume-400-dalyviu