Balandžio 27-30 dienomis Lietuvos Olimpinė Akademija (LOA) surengė jaunimo stovyklą „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“. Vilniaus kolegiją atstovavo Kūno kultūros ir sporto centro trenerė, LOA narė Vilija Gerasimovičienė ir Pedagogikos fakulteto studentė Liepa Dagytė. 9 dalyviai iš LEU, VGTU, KU, Vilniaus kolegijos ir Kauno Kolpingo kolegijos keturias dienas gyveno ir dalinosi olimpinėmis idėjomis.

Vyko paskaitos, kuriose išsamiai pristatyta ir aptarta Olimpinių žaidynių istorija (Ramūnė Motiejūnaitė, LEU trenerė, LOA Tarybos narė), susipažinta su neįgaliųjų sportu (Gintaras Zavadckis, buvęs LPOK general. sekretorius) bei savanoryste sporte (Saulius Kavaliauskas, LSU lektorius).

Diskutuota apie olimpines vertybes, tikslus ir priemones pergalėms pasiekti, patiriamas nesėkmes, jų įveikimą. Taip pat kalbėta apie lygias galimybes ir savanorystę sporte. Olimpietis biatlonininkas Tomas Kaukėnas dalinosi įspūdžiais iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių, treniruočių ir varžybų.

Stovykloje išbandytos įvairios sporto šakos: naktinis orientacinis, dziudo, zumba, golbolas su Vilniaus golbolo „Šaltinio“ komanda, sėdimasis (neįgaliųjų) tinklinis su SK „Feniksas“ komanda, greitasis čiuožimas trumpuoju taku-short trekas (Virginija Ogulevičienė, Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos general. sekretorė), kerlingas-akmenslydis (Vygantas Zalieckas, Lietuvos kerlingo asociacijos general. sekretorius).

Nuoširdi padėka jaunimo stovyklos organizatorėms Enriketai Prunskienei (LOA referentė olimpiniam ugdymui) ir Ramūnei Motiejūnaitei (LEU trenerė, LOA Tarybos narė) už galimybę dalintis olimpinėmis idėjomis, jas puoselėti bei įkvėpti jaunąją kartą skleisti olimpines vertybes savo gyvenime!

Fakulteto dėstytoja ir studentė sėmėsi Olimpinių idėjų

Vilija Gerasimovičienė, Vilniaus kolegijos KKSC trenerė, dėstytoja