Spalio 27 d. KKSC trenerė Vilija Gerasimovičienė kartu su Sveikatos priežiūros fakulteto kineziterapijos specialybės 1 kurso studentėmis Rūta Simaniukštyte ir Migle Kumštyte dalyvavo netradicinėje geros savijautos centro „Sanus“ specialistų organizuotoje funkcinėje giliųjų raumenų treniruotėje su „Flexi-Bar“ lazdomis.

„Flexi-Bar“ lazdos, tai vokiečių sukurta įranga, kuri gali vibruoti tokiu pačiu dažniu kaip žmogaus kūnas. Geriausias rezultatas pasiekiamas didinant judesių amplitudę ir destabilizuojant jėgą. Tai sukelia pagrindinių raumenų ir jų stabilizatorių aktyvų darbą, siekiant subalansuoti jėgą, stiprinti viso kūno raumenis, raiščius ir sausgysles. Šias treniruotes galima pritaikyti ir vaikams, jos rekomenduojamos tiek pradedantiesiems, pažengusiems, aktyviai sportuojantiems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.

Trenerė V. Gerasimovičienė ir studentės R. Simaniukštytė, M. Kumštytė išbandė, kaip naudojant savo kūno svorį ir „Flexi-Bar“ lazdas atliekami specialūs funkciniai pratimai statinėse padėtyse, sukuriant žemo dažnio vibraciją, kuriai priešinasi gilieji raumenys. Taip pat sužinojo, jog ilgalaikių treniruočių metu gerėja sąnarių mobilumas, koordinacija, padidėja sąnarių stabilizavimas ir raumenų jėga, pagreitėja medžiagų apykaita, gerėja bendra organizmo sveikata, judesių kokybė, išlaikoma taisyklinga stuburo padėtis. Pratimai atliekami su „Flexi-Bar“ lazdomis nepažeidžia sąnarių, gerina ištvermę, lavina pusiausvyrą.

KKSC trenerė Vilija Gerasimovičienė