Rugsėjo 23-30 dienomis Vilniaus kolegija drauge su kitomis Vilniaus aukštosiomis mokyklomis: VU, MRU ir Lietuvos olimpine akademija kvietė studentus bei visus suinteresuotus savo sveikatos stiprinimu žmones būti aktyviais Europos judėjimo savaitės „Be Active“ renginiuose.
Vilniaus kolegija prisidėjo keturiais renginiais.
Rugsėjo 24 d. VIKO kūno kultūros ir sporto centras kvietė studentus į šiaurietiškojo vaikščiojimo pamoką. Ši fizinio aktyvumo forma ne tik skirta pagyvenusio amžiaus žmonėms. Tai puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimas.
Rugsėjo 27 d., minint Pasaulinę turizmo dieną, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas tapo „Be active“ renginių organizatoriumi ir aukštųjų mokyklų bendruomenę pakvietė į žygį aplink Vilnių. Apie pusšimtį studentų, dėstytojų, darbuotojų, įmonių atstovų ir moksleivių iš Vilniaus kolegijos bei kitų institucijų sekmadienį skyrė aktyviam poilsiui ir keliavo pėsčiomis atskirais siūlomais „Takas aplink Vilnių“ maršrutais. Visi drauge dalyviai nužingsniavo daugiau nei 600 km!
Rugsėjo 28 d. Vilniaus kolegija kartu su Lietuvos olimpine akademija (LOA) kvietė studentus susipažinti su naktiniu Vilniumi. Įvyko orientavimosi varžybos „Nepasiklysk naktiniame Vilniuje“. Dalyvavo aštuonios aukštųjų mokyklų komandos. Pirmąsias dvi vietas iškovojo Vilniaus universiteto merginos, o trečios liko Vilniaus kolegijos atstovės.
Rugsėjo 29 d. studentai rinkosi į VIKO ir LOA organizuojamą diskusiją su Lietuvos ilgųjų nuotolių bėgike, olimpiete Diana Lobačevske. Su maratonininke studentai kalbėjo apie motyvaciją, ištvermę, ryžtą bei drąsą gyvenime ir sporte. Sportininkė papasakojo, nuo ko pradėti sportuoti. Buvo aptartos vertybės ugdomos sporte, kurios pasireiškia ne tik sporto aikštelėse, bet ir gyvenime.
Verta paminėti, kad visi aukštųjų mokyklų renginiai siūlė platų mankštų pasirinkimą pradedant joga, kalanetika, tęsiant anticeliulitinėmis, circuit bei aeromix ir kt. treniruotėmis. Išbandytos solo latino pamokos. Įveikti fakultetų bendruomenių ir asmeniniai dalyvių iššūkiai pasiekti lengvosios atletikos varžybose. Komandinė dvasia buvo sustiprinta orientaciniuose žygiuose, naktiniame bėgime ir naktiniame futbolo turnyre.
Tikimės, kad organizuotų sportinių veiklų gausa paskatins tolesnį sėkmingą bendradarbiavimą tarp šių aukštųjų mokyklų, sudarant daugiau galimybių tiek studentams, tiek bendruomenių nariams ir visiems besirūpinantiems savo sveikatos gerinimu žmonėms reguliariai sportuoti ir mankštintis Vilniaus aukštųjų mokyklų aplinkose.